Yağlı Boyalı Yüzeyi Su Bazlı Boya İle Boyama

Yağlı Boyalı Yüzeyi Su Bazlı Boya İle Boyama
badana ustası blog
  • 2018-09-25 23:34:21
  • 3415

Yağlı Boyalı Yüzeyi Su Bazlı Boya İle Boyama


Yağlı Boyalı Yüzeyi Su Bazlı Boya İle Boyama – Ankara’da Yağlı Boya Yüzeyi Su Bazlı Boya İle Boyama Uygulamaları – Yağlı Boya Yüzeyi Su Bazlı Boya İle Boyama Nasıl Yapılır ?

Sentetik yağlı boyalar genelde 2 türlü uygulanır. İlki evlerin iç duvarlarına yarı mat dokuda, tinerle inceltilerek vurulur. İkincisi ise genellikle ahşap kapı, pencere, balkon korkuluk demirleri v.s gibi yüzeylere tam parlak dokuda uygulanır.

Evinizin duvarlı eski yağlı boyalı ise ve tercihiniz su bazlı boya ile boyatmak’sa sizlere bir kaç önemli tavsiyemiz olacak.

İşe ilk önce duvarlarınızı zımparalamak’la başlayabilirsiniz.

Yağlı boyalı zemine en az 100 numaralı zımpara kullanmalısınız. Çünkü yağlı boya yapısı itibariyle tutkalı fazla bir boyadır.

İnce zımparalar yapışmış tortu ve çapakları çıkarmayabilir.

Gerekli tamiratları’da yaptıktan sonra yoklamaların üzerine saten alçı astarı uygulayarak zemini boyaya hazır hale getirebilirsiniz.

Yağlı boyalı duvara direk olarak su bazlı boya vurulursa yağlı boyalı zeminde su bazlı boya tutunamaz ve akma yapar. Boya yüzeye yapışmaz. Fazla tarayarak ve üst üste vurularak boya tutunsa bile daha sonra kabuklaşma ve dökülmeler meydana gelir.

Bu gibi durumlarla karşılaşmak için işi profesyonellere bırakmak gerekir. Yağlı boyalı yüzeyden su bazlı boyaya geçiş malzemesi olan kaliteli ve gayet verimli bir malzeme olan geçiş astarı kullanmak işin en doğrusudur. Bu malzeme yağlı boyanın bütün parlaklığını ve kayganlığını alarak yüzeye mükemmel bir şekilde yapışır.

Uygulanan geçiş astarı aynı zamanda koyu renkli su bazlı boyayı uygulayabilirsiniz. Geçiş astarı aynı zamanda koyu renkli su bazlı boyadan açık renkli boyaya dönüş işinde’de mükemmel performans gösteren bir üründür.

Elif dekorasyon gelişen teknolojinin bütün imkanlarından faydalanarak evinizin komple dekorasyon işlerinde sizlere en iyi hizmeti vererek 20 yılı aşkın bir süredir çalışmalarına devam etmektedir.


Facebook | google+ | twitter

sosyal medya da paylaş

Badana Ustası

Estetik ve Uzmanlığın Buluşması... Ücretsiz fiyat teklifi almak için Tıklayın >>>