Duvar Kağıdı Uygulamasında Püf Noktalar

Duvar Kağıdı Uygulamasında Püf Noktalar
badana ustası blog
  • 2018-09-25 15:57:31
  • 1260

Duvar Kağıdı Uygulamasında Püf Noktalar


Duvar kağıtları temiz yüzeylere uygulanır. Yüzey temiz olunca uygulama da kolaylaşır. Varsa eski duvar kağıtları sökülerek yeni duvar kağıdı için temizlenmelidir. Eğer zemin kötü durumdaysa işe ilk önce buradan başlamak gerekir.

Duvar kağıtlarının kesimi de diğer bir dikkat edilmesi gereken konulardan biridir. Kesim de dikkat etmeniz gerekende duvar kağıdını duvardan 5 ile 10 cm daha uzun kesilmesidir.

Kesimden sonraki işlem de yapıştırıcı uygulamasıdır. Duvar kağıtları öncelikle fırça yardımıyla soldan sağa olacak şekilde yapıştırıcıyı yedirmek gerekmektedir.

Yapıştırıcıyı sürdükten sonra iç yüzeyler birbirine bakacak şekilde katlayarak duvar kağıtlarını duvara yapıştırana kadar bir süre bekletilir. Bu işlemi bir duvara yetecek kadar hazırlanmalıdır.

Duvar kağıdı aydınlık alandan yani pencereli duvardan başlamalıdır. Duvara uygularken dik bir açıyla yapıştırmak gerekmektedir ve kuruyana kadar bir müddet beklenmelidir. Sonra duvar kağıdı spatulasıyla ya da fırçasıyla kağıda bastırarak duvara iyice yapışması sağlanır.

En son olarak ta duvar kağıdının kuruması için tüm pencereler kapılar kapatılır ve duvarın yavaşça kuruması için beklenir.

Eğer duvar aniden kurursa duvar kağıtları ek yerlerinde çekmeler yaşayacağından görüntüsü tamamen bozulur. O yüzden bu konu dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Aslında bütün bu konulara dikkat edilmesi gerekir bu işteki püf noktaları bunlardır.


Facebook | google+ | twitter

sosyal medya da paylaş

Badana Ustası

Estetik ve Uzmanlığın Buluşması... Ücretsiz fiyat teklifi almak için Tıklayın >>>