Bahçe Dekorasyonları Fikirleri

Bahçe Dekorasyonları Fikirleri
badana ustası blog
  • 2018-09-26 18:17:05
  • 3860

Bahçe Dekorasyonları Fikirleri


Bahçe Dekorasyonları Fikirleri ;Günümüzde bahçeli evler oldukça fazla tercih edilir. Bunun sebebi ise insanların evleri haricinde güzel vakit geçirebilecekleri mekânlardan biride evlerinin bahçeleridir. Bahçeler misafirler ve hoş sohbetlere yer verir işte bu yüzden ev dekorasyonlarının yanı sıra bahçe dekorasyonları da oldukça önemlidir.

Işıklandırmalar, mobilyalar, bitkiler ve çeşitli aksesuarlar bahçenizin yapımında kullanılması gerekli en önemli gereçlerdir.

İlk önce oturma alanını belirlemek gerekir. Daha sonra ışıklandırmayla devam edebilirsiniz. Işıklandırmayı bahçe kapısından başlayıp oturum alanınıza kadar devam ettirmeli ve bir yol belirlemelisiniz.

Bu ışıklandırmaları bahçe fenerleri kullanarak yapabilirsiniz. Hatta güneş enerjili lambaları kullanıp daha avantajlı hale getirebilirsiniz.

Daha sonra bahçe mobilyalarınızın seçimi gelir. Bahçenizde kullanacağınız mobilyalar rattan, plastik ya da ağaçtan olabilir.

Ağaç olursa doğal bir görünüm elde etmiş olursunuz. Fakat ağaç mobilyaların bakımı zor olduğundan tüm mobilyalarınızı ağaç olarak tercih etmeyebilirsiniz.

Artık günümüzde sıklıkla bahçe dekorlarında kullanılan rattan bahçe mobilyaları hem doğal bir görünüm verir hem de yağmur, kar, don gibi doğa olaylarına karşı dayanıklıdır.

Kullanımı daha kolay ve hafiftir. Renk seçenekleri mevcuttur.

Görünüm olarak örgü biçimindedir. Bahçeler için oldukça hoş dekorasyonlar yapılmasında yardımcı olur.

Bahçelerin olmazsa olmazı olan bitkilerde dekorasyonda çok etkin bir rol oynamaktadır.

Bitkileri seçerken bahçenizin formatına uygun bitkiler seçmek önemlidir.

Aynı zamanda yaz kış kullanabileceğiniz bahçelerde her mevsim açan, uzun süre susuz kalabilecek bitkiler tasarruf açısından önemlidir.

Hatta bazen tercih olarak yapay bitkilerde kullanabilirsiniz. Buda oldukça tasarrufludur.

Bahçenizi bitkilerin yanı sıra çeşitli biblolar, küçük süs havuzları, hasır sepetler gibi aksesuarlarla da donatıp harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bahçenizi yaparken keyif almaya başladıysanız doğru yoldasınız demektir.

Şöyle bir bakarsak yapmanız gerekenlere oldukça keyifli işler sizi bekliyor demektir.


Facebook | google+ | twitter

sosyal medya da paylaş

Badana Ustası

Estetik ve Uzmanlığın Buluşması... Ücretsiz fiyat teklifi almak için Tıklayın >>>