Ankara’da Kemer Uygulamaları

Ankara’da Kemer Uygulamaları
badana ustası blog
  • 2018-09-25 19:58:05
  • 561

Ankara’da Kemer Uygulamaları


Kemer uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gerekenler. Kemer uygulamaları nerelere yapılmalıdır. Kemer uygulaması evlerinizde dekorasyon yaptırırken uygulanan bir süsleme işidir. Evlerde yapılan tadilat işleri sırasında açığa çıkan bazı kiriş ve kolonları örtmek ve güzelleştirmek içinde uygulanır.

Kalan yada kirişlerin genişlik ölçülerine göre kemer modelleri beğenilmeli ve uygulanmalıdır.

Ölçüsü tutmayan kemer modelleri uygulanmamalıdır. Kemer geniş bir mekana yapılacağı gibi, mutfak kapısı, antre kapısı yerlerine’de kemer uygulamaları yapılabilir.

Uygulanacak yere göre kemer modelleri seçilmelidir. iç mekanlarda alışılmışın dışında bir görüntü oluşturduğu için ortamdaki havayı bir anda değiştirebiliyor.

1- Evinizin darlığından ve basıklığından şikayetçiyseniz, mutfak kapısı, koridor kapısı yerlerine kemer uygulaması evinize genişlik ve ferahlık kazandıracağı için tavsiye ettiğimiz bir uygulamadır.

2-Tabiki, her işte dediğimiz gibi önemli olan ustalık ve işçiliktir.

3-Malzeme ve ürün ne kadar kaliteli ve güzel olursa olsun uygulayacak el, usta eli değilse hem ortaya kötü bir iş çıkacak hem de malzeme ziyan olacaktır.

4-Elbette en önemli konu, dekorasyon işinde yapılan bütün her işin birbirini tamamlamasıdır. Kartonpiyer kemer uygulamaları alçı ve iplik liflerinin su ile karıştırılarak elde edilmesinden oluşuyor.

5- Bu uygulama her alanda dekorasyon amaçlı olarak tüm uygulamalarda yer alan ve bazı eksiklikleri giderebilmek için tüm ustaların sık sık kullandığı bir dekoratif yöntemdir.

6- Kemer uygulaması yapılırken yapılacak yerin kemer malzemesinin genişlik ölçüsüne uyması önemlidir. Aksi taktirde ortaya göze hoş gelmeyen ve estetik durmayan bir detay çıkacaktır.


Facebook | google+ | twitter

sosyal medya da paylaş

Badana Ustası

Estetik ve Uzmanlığın Buluşması... Ücretsiz fiyat teklifi almak için Tıklayın >>>